STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKTWernisaż wystawy malarstwa
Twórców z Towarzystwa Artystów Plastyków Bemowa.

    Galeria Piecowa przy Nowogrodzkiej działająca przy Warszawskim RSTK gościła w minioną niedzielę 27 maja 2012r.,  tłumnie przybyłych Twórców malujących w Towarzystwie Artystów Plastyków Bemowa. Z inicjatywą wystawy grupowej zgłosiła się do organizatorów pani prezes Krystyna Syburska. Do wystawy zostało zgłoszonych 14 Twórców prezentujących bogaty warsztat malarski oraz różnorodną temataykę prac począwszy od realizmu nawiązującego do XVII- wiecznych holenderskich martwych natur:; cenionych przez publiczność pejzaży, kompozycji kwiatowych, malarstwa rodzajowego, aż po surrealistyczne i abstrakcyjne prace, przenoszące widza w odrealnione światy.
   
    W wystawie wzięli udział: Magdalena Krępska, Ewelina Tużnik-Pleszka, Danuta Koźlińska, Bartłomiej Szappanos, Tomasz Awdziejczyk, Ewa Dołgań-Piotrowska, Krystyna Stryburska, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Ziuta Pawlik, Tadeusz Ambroszczak, Andrzej Sobczyk, Tadeusz Ołowski, Bogusław Budner.
  
     Zainteresowanie wernisażem przerosło oczekiwania organizatorów, a w połączniu z faktem entuzjastycznego przyjęcia przez malarzy idei włączenia poezji i muzyki w program wernisażu malarstwa, śmiało można stwierdzić, że wieczór ten był wyjątkowo udany. Poetycką oprawą wraz z delikatnie graną w tle muzyką gitarową w wykonaniu jednego z malarzy TAP- pana Andrzeja Sobczyka, zapewnili twórcy z RSTK: Janina Pilińska, Iza Zubko, Stanisław Dominiak, Stanisław Stanik.
  
     Zgodnie z ideą funkcjonowania Galerii Piecowej, czekamy teraz na włączenie się w działanie poetów i muzyków należących do RSTK, aby na planowanym finisażu móc przedstawić publiczności efekty inspiracji malarstwem TAP Bemowa.

    Wystawa Gościnna TAP Bemowo potrwa do początku lipca 2012 r.,
Można ją oglądać w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 18.00 - 20.00 w Galerii Piecowej przy Nowogrodzkiej 46/5 IIp.

Kurator wystaw w Galerii Piecowej
Katarzyna Puczyłowska


źródło: przedruk z:  http://rstk-warszawa.bloog.pl/?ticaid=5e962