STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKT


15 marca 2015 o godzinie 18:30
Jeden dzień z...
Konradem LewandowskimSzanowi Goście,
 
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Jeden dzień z..."
Będzie to wieczór autorski znanego
pisarza fantasy, science fiction i powieści kryminalnych - Konrada Lewandowskiego.
 
Zapraszamy na prezentację książki "Czas Egzorcystów"
(Wydawnictwo Zysk i S-ka), oraz przed-premierę kolejnej części Sagi o Kotołaku "Ksin Drapieżca" (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Obejrzycie również tajemnicze obrazy kotów Szymona Wojtaka

Konrad Tomasz Lewandowski


    Od początku lat 90. współpracował z kilkudziesięcioma czasopismami, najdłużej z Nową Fantastyką, Przeglądem Technicznym, Cogito, Sprawami Nauki, a także Skandalami. Z wykształcenia inżynier chemik i doktor filozofii. Z wyznania luteranin, sympatyzuje z neopogańskim Rodzimym Kościołem Polskim, czemu daje wyraz w swoich ostatnich powieściach - Anioły muszą odejść i Sensownik matki Polki.
    Największe uznanie czytelników zdobył cyklem opowiadań science-fiction o perypetiach dziennikarza Radosława Tomaszewskiego z brukowej gazety "Obleśne Nowinki" oraz cyklem fantasy o kotołaku Ksinie. Jest także autorem pięciu powieści kryminalnych z udziałem nadkomisarza Jerzego Drwęckiego, których akcja dzieje się w międzywojennej Polsce, oraz trylogii historyczno-przygodowej z przełomu XIX i XX wieku Bursztynowe Królestwo z udziałem starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, carskiego lojalisty.
Obecnie współpracuje z czasopismem kulturalnym "Lampa", Czas Fantastyki oraz Narodowym Centrum Kultury przy projekcie upamiętnienia 150 rocznicy powstania styczniowego - powstaje powieść steampunkowa Orzeł bielszy niż Gołębica wraz z filmem krótkometrażowym[1].
    W 1995 roku otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Noteka 2015. Był też sześciokrotnie nominowany do tej nagrody. Obecnie jest w złych stosunkach z niektórymi przedstawicielami polskiego fandomu i organizatorami Nagrody Zajdla[potrzebne źródło]. W roku 1992 Śląski Klub Fantastyki przyznał mu antynagrodę Złoty Meteor. W 2004 Lewandowski wystosował list otwarty do Jadwigi Zajdel, wdowy po pisarzu, apelując o rozważenie wycofania honorowego patronatu oraz imienia Janusza A. Zajdla z nazwy nagrody[2]. Lewandowski znany jest również z kontrowersyjnych (często aroganckich[3]) wypowiedzi na temat fandomu w Usenecie (w szczególności na grupie pl.rec.fantastyka.sf-f).
    Konrad T. Lewandowski także jest autorem systemu filozoficznego, luźno nawiązującego do metafizyki tomistycznej, w którym zaproponował ontologiczną teorię rzeczywistości w oparciu o tzw. Zasadę Zachowania Wolnej Woli. Kwintesencję tego zagadnienia zawiera książka Pochwała herezji, dyskutowana 31.05.2012 na Uniwersytecie Jagielońskim[4]. Często wypowiadał się ("dyskutuował") o metafizyce w internetowych grupach dyskusyjnych. W Internecie i w życiu prywatnym posługuje się pseudonimem Przewodas.

żródło: Wikipedia

_____________________________________