STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKTWernisaż wystawy twórczości
Beaty Gralewskiej


08.09.2013  niedziela godz. 18:30
Drodzy Goście,
 
Witamy po wakacyjnej przerwie. :)
Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego: w najbliższa niedzilę 8.09 jak zwykle o 18.30 zapraszamy na gościnna wystawę malarstwa Beaty Gralewskiej. Niesamowite emocje uchwycone na płótnach dodatkowo rozgrzejemy nastrojowymi wierszami wrocławskiej poetki Moniki Bill. Wernisażowi towarzyszyć będzie również interaktywny mapping oraz koncert.
 
„Malarstwo jest dla mnie pasją, a przede wszystkim sposobem na wyrażanie siebie, pozwala mi uwolnić emocje jakie się we mnie gromadzą.
Fascynują mnie ludzkie przeżycia i pragnienia, ból, smutek, rozkosz, cierpienie, odczucia które zmieniają człowieka i staja się bilizną połaczoną z magią dającą siłę.
Takie właśnie magiczne momenty wewnętrznych przemian chcę przedstawiac w swoich obrazach.”
Beata Gralewska

malarka

    Urodziła się w Żurominie, tam też ukończyła szkołę średnią. Po ukończeniu Studium Plastyki i Reklamy w Ciechanowie przeniosła się do Warszawy. W czasie nauki ulubioną techniką Beaty był ołowek, fascynacja rysunkiem i dziełami Borisa. Od 1994 roku zajmowała się głównie grafiką portfolio: http://betiart.pl/ w tym samym roku powstały również pierwsze obrazy olejne. W 2012r. zaprezentowała pierwszą serię obrazów „ Opętana Emocjami”. Od tego czasu poswieciła się głównie malarstwu, jak mówi czuje wewnętrzną potrzebę malowania.

    Malarstwo Beaty Gralewskiej charakteryzuje mieszanka aktu, realizmu i fantazji. Głównym motywem jest kobieta, piękno jej ciała, emocje, zmysłowość, kobieta intrygująca i nostalgiczna. Wygięte nagie ciała w nierealnych przestrzeniach wydają się mówić do odbiorcy wizualnym językiem emocji. Obrazy malowane farbą olejną, niektóre prawie monochromatyczne, inne pełne koloru z głęboką czernią. Kryją w sobie charakterystyczny„klimat” i tajemnice, którą dostrzega się po czasie.
„Seria „Opętana Emocjami” jest zbiorem obrazów malowanych pod wpływem impulsu, oddaja stan emocjonalny danej chwili, przedstawiają kobietę w momentach zmian, Obrazy składają się w historię przeżyć. Jest to nadświadoma interpretacja stanu emocjonalnego w jakim się znajdowała. Kobieta w emocjach staje się naga, obnaża swoje wnętrze pokazując więcej niż zwykle. Z drugiej strony ciało kobiety wyraża jej pragnienia i jest ekshibicjonizmem ukrytych marzeń, które przeradzają się w powabność ale też stają się kobiecą siłą. Wszystko co pokazuje to wewnętrzny świat kobiety, którego nie można zobaczyć na co dzień.”
   
    Beatę fascynuje poznawanie świata, innych kultur, psychologią, medycyna niekonwencjonalna, interesuje ją poznawanie zagadnień totemizmu, politeizmu. Kocha podróże, muzyke i taniec jak i adrenalinę w sportach extremalnych.

Obecnie pracuje nad nową serią obrazów.