STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKT


Wernisaż wystawy malarstwa
Ewy Wojas


Całe życie coś „dłubałam” – rysowałam, wyszywałam, robiłam serwetki. Ale malować ? Malują artyści, a ja jestem dłubakiem. I nagle okazało się, że ja też mogę malować ! Umiem ! To moje największe zaskoczenie i radość. Radość składania kolorów i kształtów tak, aby wyrażały moje myśli i uczucia. Odkrywanie koloru, nakładanie farby i obserwowanie, jak się mości na płótnie; czasem ginie, a czasem rozpycha się, wręcz krzyczy. Poznawanie technik malowania w otoczeniu obrazów, wśród życzliwych ludzi, twórczych, kolorowych jak obrazy, które tworzą. Pracownia to krąg wrażeń i przyjaciół.

                                                                                                                                    Ewa Wojas

Jak miło patrzeć na obraz i mieć wrażenie, że smakuje się jego zawartość i czuje zapach barw, którymi został stworzony. Takie wrażenie można z pewnością mieć oglądając malarstwo Ewy Wojas, która w niedzielę, 8  lipca b.r. zaprosiła na swój wernisaż do Galerii Piecowej przy Nowogrodzkiej . Dość licznie zebrani goście mieli możliwość obejrzenia twórczości malarki, która - jak sama mówi - maluje dopiero od roku, ale robi to w sposób niezwykle ciekawy.

Wieczór urozmaiciła trzyczęściowa rozmowa poetycka Izabeli Zubko i Stanisława Dominiaka, którzy podzielili się z zebranymi swoją twórczością. Dwa spojrzenia na świat, przemijanie, uczucia. Każdy z zebranych mógł znaleźć tego wieczoru coś dla siebie.

Z pewnością był to kolejny emocjonujący wieczór w unikalnej Galerii Piecowej przy Nowogrodzkiej.
Kasia Wiecińska


PS