STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKT


Wernisaż wystawy malarstwa
Roma Pejda

    W niedzielę 16 września 2012 r. w Galerii Piecowej odbył się wernisaż prac Romy Pejdy. Goście mogli obejrzeć ciekawe obrazy, budzące wiele emocji i refleksji. Zwyczajowo wieczór umilili muzycy. Tym razem Zespół Lirnik i Tłum w pełnym składzie: Renata Birska, Patrycja Skoruch i Jerzy Dołżyk - wykonał dla zebranych utwory Jacka Kaczmarskiego. W czasie wieczoru, przy akompaniamencie gitary Andrzeja Sobczaka, swoje wiersze czytali Maria Majka Żywicka Luckner i Stanisław Dominiak. Na koniec zebranych spotkała niespodzianka, ponieważ Zbigniew Mysłowiecki /jak sam o sobie mówi „poeta niewykwalifikowany”/ ujawnił swój talent gry na organkach. Wspólnie ze Sławkiem Korsanem zagrali parę niezłych kawałków bluesa. Wieczór jak zwykle upłynął w miłej atmosferze, a kurator Galerii Katarzyna Puczyłowska z góry już zaprosiła gości na finisaż wystawy malarstwa Romy Pejdy, którego głównym punktem programu będą napisane przez poetów ekfrazy do prezentowanych prac.

Kasia Wiecińska


Otwarcie wystawy przez  kuratora wystaw Katarzynę Puczyłowską

Koncert zespołu "Lirnik i Tłum"


Majka Żywicka Luckner i Stanisław Dominiak


Andrzej Sobczyk z oprawą instrumentalną do wierszy


Gospodarze Galerii


Sławek Korsan i Zbyszek Mysłowiecki w rytmie bluesa

Poeci zadzierają nosa ...

Joanna Jagiełło i piosenki Leonarda CohenaRoma Pejda ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------    Mamy przyjemność zaprosić Was na najbliższą wystawę malarstwa Romy Pejdy.
Jej pełne ekspresji i wrażliwego wyczucia kolorów malarstwo pobudzi wyobraźnię, a wieczór poetycko-muzyczny będzie z pewnością kolejnym pozytywnym emocjonalnym przeżyciem na niedzielny wieczór.

Wernisaż: 16.09.2012 (najbliższa niedziela),
o godzinie 18.30

Sedecznie zapraszamy
    Sztuką interesowała się od wczesnej młodości. W roku 1969 zaczęła naukę w Państwowej Szkole Architektury w Warszawie uczyła się tam również rysunku odręcznego, malarstwa, kompozycji, studium form oraz plakatu. Mieszkając w Wielkiej Brytanii, interesywnie malowała. Wykorzystywała różne techniki malarskie, najbardziej lubi malarstwo olejne. Lubuje się w malowaniu abstrakcji. Po dość długiej przerwie zaczęła malować na nowo w roku 2002 w profesjonalnej pracowni dr Jacka Bukowskiego- malarza i grafika. W roku 2006- 7 sierpnia została przyjęta do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. W 2008 r. została członkiem Grupy malarzy „Cytadela” w Warszawie. Jej prace były prezentowane na 11 wystawach indywidualnych oraz 6 zbiorowych (w tym jedna w USA). Malarstwo Romy Pejdy znajduje się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych. Martwa natura z kapeluszemhttp://www.romapejda.yoyo.pl/