STRONA  GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
PRACOWNIA
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKT
Pracownia rysunku i malarstwa
sztalugowegoWarszawa, ul. Nowogrodzka 46/5


"Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są i inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce."
Pablo Picasso


    Pracownia przygotowuje i kształci w zakresie rysunku i malarstwa sztalugowego oraz widzenia malarskiego w jego szerokim rozumieniu.
Bazując na  osiągnięciach malarstwa, wrażliwości na kolor, formę, światło, stawiamy na osobiste poszukiwania w zakresie środków wyrazu i ekspresji,  proponując otwartą przygodę z malarstwem.
 
    Uczestnikiem  może zostać każdy niezależnie od wieku i od tego, czy kiedykolwiek trzymał w ręku pędzel lub ołówek. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pracować nad rozwojem własnych plastycznych talentów, albo chcą tylko miło spędzić czas  malując i rysując w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Jedynymi warunkami uczestnictwa w zajęciach pracowni plastycznej są: udział w indywidualnej rozmowie wstępnej, przystąpienie do Warszawaskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i opłacanie obowiązujących składek.
Najmłodsza uczestniczka pracowni - Marta Grzelak, zafascynowana malarstwem Kasi Puczyłowskiej, już wie, że chce zostać najlepszą malarką. Po wyjściu z pracowni zaczyna odliczać pozostałe godziny do następnych zajęć -  życie jest piękne :)
Najważniejsze znaleźć odpowiedni kolor  który chodzi nam po głowie ...
Jak widać dla Basi Jagiełło to żaden problem :)Misie lubią niebieskie przestrzenie  ...Malowanie, to jest to co lubimy najbardziejChwila dekoncentracji :)Asia Jagiełło gdzieś pomiędzy  światami materii i wyobraźni ...Pierwsze zmagania z martwą naturąNo i się udało. Brawo Piotrek :)Wśród rówieśników lepiej się maluje ... :)Obraz skończony więc jest powód do radości.Piękne kwiaty i motyle jak widać, to tylko kwestia wyobraźniSamo malowanie nie wystarcza, trzeba jeszcze trochę po psocić :)
Skupić się przy malowaniu to niełatwa sprawaOj Kaśki !Niedługo wystawa, czas kończyć.
Pierwsze obrazy bezpieczniej jest malować na mniejszych płótnach.


Krok po kroku aż do osiągnięcia satysfakcji  :)
W poszukiwaniach odpowiedzi ...
Nie było łatwo, ale cel został osiągnięty.
Dobrze jest czasami przypomnieć sobie podstawy rysunku.
Pierwsze samodzielnie naciągnięte i przygotowane płótno do malowania - brawo  Karolina ! -  to jest powód do dumy. W dzisiejszych czasach mało który malarz potrafiłby zrobić to tak poprawnie i z takim entuzjazmem.
Przestrzeń i dobra atmosfera w pracowni, to jest to czego malarzowi potrzeba aby uwolnić swoją wyobraźnię.
Pogodna dusza - pogodny obraz.
Jak widać, nikomu się nie nudzi.
Wiesia w poszukiwaniach doskonałości.
Jasiu, proszę nie przeszkadzać !
Dobre rady zawsze są dobrze widziane.
Lekcje rysunku zostały zakończone :)
Przyszła pora na pierwszy obraz wykonany farbami olejnymi na płótnie.
Tak, to jeszcze nie koniec, ale już jest nieźle :)
Pierwsze zmagania Kasi z martwą naturą.
Czy słuchanie muzyki pomaga przy malowaniu ?
Jak widać - pomaga ! : )
Jak ją jeszcze można ożywić ?
Cierpliwość Kasi w nauczaniu podstaw rysunku nie zna granic :)
Malarskie interpretacje poezji Jacka Kaczmarskiego.